Příslušenství za kultivátory

Cena nabízených produktů na vyžádání.

 
 
Nosič nářadí Quatro je všestranným pomocníkem pro každého zahrádkáře vlastníci kultivátor. Právě s kombinací s kultivátorem slouží k usnadnění práce při obdělávání půdy. Obsluha sedí na sedačce, ze které pákou ovládá spouštění nebo zvedání příslušenství. Nosič nářadí Quatro je vybaven nožní brzdou pojezdových kol a jeho snadná konstrukce nevyžaduje náročné údržby.
 
 

 
 
 
Kloubový závěs je přípojný prvek vkládaný mezi kultivátor a nosič nářadí Quatro. Jeho funkcí je pomocí kloubu umožňovat celé sestavě kopírování terénu. Pomocí stavitelných dorazů lze nastavit rozsah výkyvu kloubu, nebo jej úplně zafixovat do pevné polohy.
 
 
 
 
 
 

 

Vál slouží k utužení vrchní vrstvy půdy a urovnání pozemku. Montáž přímo do závěsu kultivátoru.

 

 

 

 

 

Kombinátor slouží k prokypření, urovnání pozemku a k rozbití hrud. Montáž pomocí vlastního držáku přímo do závěsu kultivátoru nebo do závěsu nosiče nářadí Quatro.

 

 

 

 

Ozubený smyk je jednoduché pasivní nářadí na zpracování půdy. Skládá se z nosného rámu se stavitelným závěsem a dvou ozubených desek. Přední deska je stavitelná. Smyk slouží především ke srovnání půdy po orbě před setím. Montuje se přímo do závěsu kultivátoru pomocí vlastního držáku nebo zadního závěsu nosiče nářadí Quatro.

 

 

 

 

Kovová kola o průměru cca 30 cm jsou vhodná jako náhrada kol 4.00-8 při jízdě kultivátoru v meziřádku (např. při oborávání brambor), aby nedocházelo při ošetření rostlin k jejich poškození lámáním. Montáž se provádí přímo na výstupní hřídel předlohy kultivátoru. Dodávají se v páru - levé a pravé.

 

   

 

Kovové orební návleky na kola 5.00-12 a 4.00-8 jsou vhodné ke zvýšení přenosu tažné síly kol zejména při orbě a dalším zpracování půdy. Montáž se provádí na vypuštěné pneu 5.00-12, po dotažení šroubů se pneu dohustí na předepsaný tlak. Dodávají se v páru. 

 

 

Kovová kola o průměru cca 50 cm nahrazují pro určité práce kola s pneu 4.00-8. Jsou vhodná především při práci s pasivní příslušenstvím na zpracování a přípravu půdy. Záběrové ostruhy mají lepší samočistící schopnost než kola 4.00-8 i s kovovými návleky; tím je zaručen lepší přenos tažné síly. Na vnějších paprscích kol jsou vyvrtány otvory pro případné upevnění kolových závaží. Montáž přímo na osy kol. Dodávají se v páru - levé a pravé.

 

Nožová plečka je výborný pomocník pro meziřádkové kypření během vegetace. Plečka je vybavena ocelovým opěrným kolečkem a je výškově nastavitelné, dále třemi kypřícími noži, dvou stranových a jeden prostřední srdíčkový. Ideální řešení je spojení s dvouzávěsem a nosičem nářadí Quatro.

 

Hrobkovací radlice je ideální řešení pro vytváření hrůbků při sázení brambor a přihrnování během vegetace. Montáž je vhodná za dvouzávěs s kombinací dvou kusů hrobkovací radlice pro snadné a pravidelné vytvoření hrůbků. Opět ideální ve spojení s nosičem nářadí Quatro.

 

Pluh za kultivátor nebo nosič nářadí Quatro je určený k orbě.

 

Pluh obracák za kultivátor s překlápěním o 180°, výškově nastavitelný.

 

Vyorávač brambor ke kultivátoru je pasivní nástroj k vyorávání brambor.

 

Universální závěs slouží k upevnění více pracovních nástrojů jako je například nožová plečka nebo hrobkovací radlice.

 

Vozík (vlečka) za kultivátor

Vozík se vyrábí o standartní velikosti 1200x900x300 a je užitečným pomocníkem při odvozu zahradního materiálu. Vozík je vybaven ruční brzdou, sedačkou a sklopnou korbou pro vyklápění materiálu. Vozík se pohybuje na kolech uložených na ložiskách.

 

Ruční plečka kývačka

Ruční plečka kývačka s jedním příčným nožem slouží k meziřádkovému kypření během vegetace. Jednoduchá konstrukce se snadnou možností výměny břitu dle potřebného záběru.

Šířka nožů na výběr 15 cm, 20 cm a 25 cm